Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /www/doc/www.chuchla.cz/www/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
chuchla.cz - Volání a data z Chorvatska a dalších zemí EU

Od 15. června 2017 by spotřebované roamingové služby v rámci politiky přiměřeného využívání (FUP) měly být účtovány za vnitrostátní ceny, tj. bez příplatku. Roamingová regulace je uplatňována v zemích Evropské unie a na Islandu, v Lichtenštejnsku a v Norsku. Podmínky a přehled roamingu jednotlivých operátorů přináší na svých stránkách také Český telekomunikační úřad (ČTÚ). 

Pokud máte k dispozici kvalitní datové připojení je možné pro volání využívat skype a to i na pevnou linku nebo mobilní telefon v ČR nebo služeb VOIP operátora. V případě, že využíváte Microsoft Office 365 máte k dispozici 60 minut volání na pevné linky v ČR zdarma.

Řešením je i nákup simkarty chorvatskcýh alternativních operátořů. Ty se spíše vyplatí využít pro levnější data a hlavně výrazně větší objemy dat. Například tele2.hr poskytuje za 55 Kun 10 GB dat. Konkurenční BonBon pak nabízí za 55 Kun 6 GB dat.

A na co je třeba dát pozor? Předně před samotnou aktivací daného datového tarifu je třeba mít vypnutá data. SIM karta bývá aktivní 3 měsíce od aktivace. Při odjezdu z dovolené se vyplatí vzít SIM kartu domů nebo ji znehodnotit. Pro případ zneužití.